۱۳۹۸/۰۸/۲۲ ۱۷:۵۶ ۸۰۵۸
گروه: محصولات
چچ
بیمه تمام خطر نصب

بیمه تمام خطر نصب

هدف اصلی بیمه تمام خطر نصب، ارائه تأمین جامع و کافی در مقابل تمام خطرات مربوط به نصب ماشین‌آلات و تجهیزات و همچنین نصب هرگونه سازه با اسکلت فلزی می‌باشد. موضوع بیمه‌نامه تمام خطر نصب، پروژه‌های در حال اجراء می‌باشد. بیمه نامه تمام خطر نصب پروژه‌هایی را در بر می‌گیرد که با قطعات و تجهیزات و ماشین‌آلاتی شکل می‌گیرد که در کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی دیگر ساخته شده و در محل اجرای طرح نصب می‌گردد. مدت این بیمه بسته به نوع پروژه متفاوت بوده و ممکن است چند ماه یا چندین سال بطول انجامد و ضمناً در این بیمه، سرمایه درگیر با ریسک تابعی از مدت بیمه می‌باشد.

معرفی

خطرات تحت پوشش

از جمله خطرات تحت پوشش می‌توان به این موارد اشاره کرد:

1.- خطرات طبیعی مثل سیل، زلزله، طوفان، نزولات جوی

2.- آتش سوزی، انفجار، برخورد جسم خارجی، ریزش و رانش زمین

3.- دزدی، خسارت ناشی از بکار بردن مصالح معیوب و اجرای ناصحیح کار به بخشهای اجراء شده دیگر که بطور صحیح اتمام

گردیده و غیره

مشخصات

تعیین حق بیمه تمام خطر نصب

برای تعیین نرخ حق بیمه انواع پروژه‌های معمولی نصب، شرکت‌های بزرگ اتکایی جداولی به عنوان جداول راهنمای نرخ تهیه نموده‌اند که در بیشتر موارد یعنی مواردی که بتوان خطرات مشمول بیمه را خطراتی عادی تلقی نمود، قابل استفاده است. با این همه تعیین نرخ‌های ثابت برای تمام پروژه‌های نصب امری غیرممکن می‌باشد و اصولاً نرخ هر ریسکی بخصوص پروژه‌های بزرگ، می‌باید براساس ویژگی‌های خاص آن ریسک ارائه شود.

برای تعیین و ارائه نرخ حق بیمه تمام خطر نصب متناسب با خطر مورد نظر،‌ بیمه‌گر نیاز به اطلاعات عدیده‌ای خواهد داشت، از قبیل:

-مشخصات فنی پروژه‌ مربوطه

-ارزش قرارداد

-قیمت اشیاء مورد نصب

-نقشه پروژه (در برگیرنده مسئولیت مدنی در قبال اشخاص ثالث)

-اطلاعات زمین‌شناسی، آب‌شناسی و هواشناسی مربوط به محل نصب

-جدول زمان بندی شده تهیه و نصب اشیاء مورد بیمه

-جزئیات مربوط به امکانات پیش انبارداری

-خدمات و امکانات حفاظتی

-وسایل و تجهیزات اطفاء حریق

-اطلاعاتی در مورد تجربه شرکت مجری عملیات نصب در اجرای پروژه های مشابه

در رابطه با تعیین نرخ حق بیمه مربوط به ماشین‌آلات و تجهیزات نصب، می‌باید به این نکته توجه کرد که این ماشین آلات غالباً در شرایط سخت و تحت فشارهای شدید مورد استفاده قرار می‌گیرند و بطور منظم نیز سرویس نمی‌شوند.

فایل کاتالوگ