فهرست طبقات بیمه سنوات
آخرین محصولات و خدمات بیمه سنوات
پربازدیدترین محصولات و خدمات بیمه سنوات
۱۳۹۸/۰۸/۱۶ ۱۹:۳۴ ۶۷۱۳۶
گروه: محصولات
چچ
طرح سنوات

طرح سنوات

بازنشستگی، کم درآمدترین بخش زندگی است که می‌تواند تا یک سوم دوره زندگی ما به طول بیانجامد. بیشتر کارمندان، تمایل دارند که با توجه به سهم خود در موفقیتهای سازمان، در زمان بازنشستگی نیز از مزایای مختلفی برخوردار باشند.تازه‌‌ ترین شیوه برنامه‌ریزی مالی برای آینده کارمندان که در کشورمان ارایه شده است، طرح سنوات سامان است.
معرفی

برای خرید یا مشاوره رایگان همین حالا اقدام کنید

ویژگی‌های طرح سنوات سامان

* پرداخت معادل 18 برابر حق بیمه‌پرداخت شده (آخرین حقوق ماهیانه)، به وراث در صورت فوت بیمه شده

* پرداخت اندوخته سنوات

* تناسب حق بیمه با افزایش حقوق

* جدول برنامه‌ریزی بیمه‌ای با در نظر گرفتن حقوق ماهیانه

* دریافت وام با مناسب‌ترین نرخ بهره

* پس انداز بخشی از حق بیمه‌پرداخت شده کارکنان در صندوق اندوخته

* معافیت مالیاتی سرمایه زندگی و اندوخته سرمایه‌گذاری

* برنامه‌ریزی متناسب با شرایط کاری هر یک از کارکنان

* پوشش فوت عادی تا 18 برابر مبلغ حق بیمه و فوت حادثی تا 54 برابر میزان حق بیمه

مشخصات

تعهدات طرح سنوات سامان

1) پوشش سرمایه زندگی معادل 18 برابر آخرین حق بیمه

بسیاری از مدیران تمایل دارند تا در صورت فوت یکی از کارکنان، به نوعی به خانواده وی کمک کنند. با طرح سنوات سامان در صورت فوت بیمه شده، معادل 18برابر حق بیمه پرداخت شده (آخرین حقوق ماهیانه)، به وراث کارکنان پرداخت می‌گردد. سایر منافع اندوخته سنوات نیز علاوه بر سرمایه زندگی، پرداخت خواهد شد.

2) پرداخت اندوخته سنوات

اندوخته سنوات ذخیره شده، درصورت بازخریدی، بازنشستگی و یا اتمام قرارداد، با اختیار کارفرما به بیمه شده، پرداخت می‌گردد. سنوات کامل بازخریدی کارکنان بازخرید شده تا حداکثر 15% از مجموع کارکنان در پایان سال اول تا پنجم پرداخت می‌گردد. اعتبار استفاده نشده در هر سال، به اعتبار سالهای بعد اضافه می‌شود. برای مثال اگر کارفرما در سه سال اول، از اعتبار خود استفاده نکرد، در سال چهارم به میزان 60% مجموع کارکنان اعتبار خواهد داشت. از سال پنجم به بعد سنوات کامل کارکنان بازخرید شده تا حداکثر 100% از مجموع کارکنان، قابل دریافت خواهد بود.

3) پرداخت اندوخته مازاد

در پایان هر سال بیمه‌ای، با توجه به نرخ سود قطعی صندوق سرمایه گذاری انتخاب شده، امکان تشکیل اندوخته مازاد وجود دارد که بر اساس مابه تفاوت اندوخته فنی با اندوخته سنوات، محاسبه شده و در صورت تمایل بیمه گذار، قابل پرداخت می‌باشد.

4) گزارش عملکرد سالیانه

علاوه بر جدول اولیه، در پایان هر سال بیمه‌ای، به ازای هر یک از کارکنان، یک گزارش از وضعیت سالیانه اندوخته بازنشستگی به کارفرما ارائه خواهد شد.

اندوخته‌های بازخریدی با گذر زمان رشد فزاینده خواهد داشت و علاوه بر افزایش اعتبار وام، به صورت یکجا و یا مستمری نیز قابل استفاده خواهند بود. کارکنان متعهد امروز سازمان، در دوران سالمندی و در شرایطی که ممکن است بواسطه کهولت سن و نیاز به مراقبت‌های خاص با هزینه‌های اضافی مواجه باشند، می‌توانند با استفاده از این منابع دغدغه‌های مالی خود را برطرف نمایند. طرح سنوات سامان، پس‌اندازی مناسب برای تعهدات و هزینه‌های دوران استراحت پس از کار خواهد بود.

فایل کاتالوگ